روند درمان درد و خارش بعد لابیاپلاستی

۲۴ فروردین
وبلاگ

اگر شما نیز قصد انجام لابیاپلاستی دارید و از دوره نقاهت بعد از لابیاپلاستی ترس دارید، قطعا این متن می‌تواند به شما کمک شایانی کند. اکنون قصد داریم در مورد روند درمانی بعد لابیاپلاستی و روند درمان درد و خارش بعد از لابیاپلاستی صحبت کنیم.روند درمان درد و خارش بعد لابیاپلاستی

روند درمان درد بعد لابیاپلاستی

یکی از مهمترین موضوعاتی که در لابیاپلاستی مطرح است درد می‌باشد. افراد زیادی به دلیل درد لابیاپلاستی تمایل به انجام این عمل ندارند.
اما آیا واقعا لابیاپلاستی عملی دردناک است ؟
درپاسخ به این سؤال باید بگوییم اگر جراح لبیاپلاستی توانایی و مهارت کافی داشته باشد، قطعاً از لابیاپلاستی تجربه‌ای لذت‌بخش خواهد داشت.
اینکه جراح شما در هنگام بیحسی چه تدبیری بیاندیشد که شما ذره‌ای درد احساس نکنید و به فکر کاهش درد شما حتی در بعد عمل باشد، همگی به جراح شما بستگی دارد.
به همین دلیل به مراجعینی که برای لابیاپلاستی به مراکز زیبایی مراجعه می‌کنند همیشه می‌گوییم که شما درد خاصی نخواهید داشت. حتی همان درد جزی بعد لابیاپلاستی نیز با مسکن رفع خواهد شد اما به شرط اینکه مسکن‌ها را مرتب و منظم مصرف کنید.
با اینحال پس از گذر سه روز، همان درد جزی قابل کنترل با مسکن، نیز کاهش خواهد یافت تا حدیکه حتی دیگر به مسکن نیز نیازی نیست.

روند درمان درد و تورم بعد لابیاپلاستی

تورم پس از عمل جراحی، موضوعی بس طبیعی است. به هر حال بخشی از لبیا برداشته شده است و ناحیه بخیه خورده است. اتفاقاً این تورم ممکن است تا سه روز بعد عمل افزایش یابد، اما پس از سه روز میزان تورم کاهش می‌یابد. و این کاهش تورم همچنان ادامه می‌یابد تا به طور کامل رفع شود. اما معمولاً این روند بستگی به بدن مراجعه‌کننده دارد.
از طرفی در جواب افرادی که از ما سؤال می پرسند که چه زمانی تورم به طور کامل کاهش می‌یابد که بتوان از نتیجه نهایی لبیاپلاستی مطلع شد؛ می‌توانیم بگوییم تا 2 ماه باید صبر کرد؛ البته این روند در بسیاری از افراد سریع اتفاق می‌افتد. اما ما میانگین زمان بهبودی تورم بعد لابیاپلاستی را در نظر گرفتیم.

روند درمان درد و تورم بعد لابیاپلاستی

روند درمان بخیه‌های بعد لابیپلاستی

بخیه‌های لابیاپلاستی، از 5 الی 7 روز بعد شروع به افتادن می کنند و نیازی به این ندارند که برای کشیدنشان به پزشک مراجعه کرد.
معمولا تا هفته دوم یا سوم همه بخیه‌ها می‌افتند.
بسیار مهم است که توجه داشته باشید، هیچ بخیه‌ای باقی نماند، زیرا اگر بخیه‌ای در محل زخم باقی بماند بعدها شاهد عفونت‌های مکرردر محل زخم خواهید بود.

درمان خارش بعد لابیاپلاستی

خارش بعد لابیاپلاستی به دو علت اتفاق می‌افتد:

  • عفونت
  •  جوش خوردن محل بخیه‌ها

اگر علت خارش عفونت باشد، در محل زخم‌ها تورم، التهاب و خروج مایع زرد رنگ و یا سبز رنگی را مشاهده خواهید کرد که در بسیاری از موارد همراه با درد و بوی بدی خواهد بود.
این نوع خارش حتما نیاز به مراجعه مجدد به پزشک دارد. اما اگر فقط خارش دارید و علائم خاص دیگری در محل زخم‌ها مشاهده نمی‌کنید، احتمالا به دلیل جوش خوردن برش‌ها و افتادن بخیه‌ها می‌باشد.
خارش نوع دوم معمولا از 5 الی 7 روز بعد از عمل اتفاق می‌افتد. درمان این نوع خارش با پمادهای مخصوصی قابل رفع است، پس به محض شروع با پزشک خود تماس بگیرید.
که البته برخی از پزشکان با پیش‌بینی این موضوع، این پماد را تجویز می‌کنند.

روند درمان لابیاپلاستی برای شاغلین

زنان و دختران شاغلی که برای لابیاپلاستی مراجعه می‌کنند، از ما می‌پرسند که چند روز بعد لابیاپلاستی می‌توانیم به محل کار خود بازگردیم؟
در پاسخ به این مراجعین می‌توانیم بگوییم که یک الی سه روز بعد.
بسته به خود شخص، زمانیکه لابیاپلاستی مخصوصا با لیزر صورت گیرد فرد می تواند در بازه زمانی گفته شده به محل کار خود بازگردد. اما باید از نشستن های طولانی مدت خودداری کند.

روند درمان لابیاپلاستی

به طور کلی روند درمانی لبیاپلاستی به این گونه است که یک روز نیاز به استراحت مطلق است و دو الی سه روز بعد عمل نیز نیاز به استراحت کافی و احتیاط فراوان است.
بعد از آن روند بهبود بسیار سریع است و فرد می‌تواند با رعایت چندین نکته مهم که در بخش مراقبت های بعد از لابیاپلاستی به همه آن‌ها اشاره کردیم فعالیت‌های روزانه خود را از سر بگیرد.
و در نهایت 2 هفته بعد فرد به بهبودی کامل می رسد وبه طور میانگین پس از 2 ماه نتیجه لابیاپلاستی به طور قطع مشخص خواهد شد.

دیدگاه ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

z