عوارض لابیاپلاستی

۰۱ اردیبهشت
وبلاگ

عوارض جانبی لابیاپلاستی

لابیاپلاستی یکی از مهمترین عمل‌های زنان است که امروزه در بین عمل‌های زیبایی بسیار سروصدا به پا کرده است. به ویژه در زنان ایرانی که تقریبا برای آن‌ها یک عملعوارض لابیاپلاستی نوپا و جدید است؛ به همین دلیل بسیاری از زنان با اینکه به این عمل زیبایی واژن نیاز دارند اما در مورد این عمل اطلاعات چندانی ندارند.
اغلب زنان پس از تحقیق در مورد این عمل زیبایی و اشنایی با آن از عوارض لابیاپلاستی می‌ترسند و به دلیل برخی از تفکرات نادرست در مورد لابیاپلاستی، اقدام به انجام آن نمی‌کنند.
به همین دلیل امروز تصمیم گرفتیم در مورد عوارض لابیاپلاستی صحبت کنیم.
عوارض لابیاپلاستی به طور کلی به دو دسته تقسیم می‌شوند:

 •  عوارض موقت لابیاپلاستی
 • عوارض دائم لابیاپلاستی

اکنون به شرح کامل آن‌ها می‌پردازیم.

عوارض موقت لابیاپلاستی

عوارض موقت لابیاپلاستی عوارضی هستند که فرد پس از انجام عمل به طور موقت آن‌ها را تجربه می‌کنند و سپس با مراجعه به پزشک و دارودرمانی بهبود می‌یابند.
از جمله مهمترین عوارض لابیاپلاستی می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:
التهاب
التهاب یکی از موارد شایعی است که همه بیماران لبیاپلاستی پس از جراحی آن را تجربه می‌کنند، معمولاً التهاب بعد از لبیاپلاستی پس از دو روز رو به بهبودی می‌رود، اما در صورتیکه این التهاب پس از گذر 5 روز بهبود نیافت، حتما به پزشک مراجعه کنید و وی را مطلع سازید.
خارش
خارش از دیگر مشکلاتی است که ممکن است فرد پس از لبیاپلاستی در اطراف زخم خود داشته باشد، خارش از جمله عوارض آزاردهنده‌ای است که می‌تواند باعث تنش عصبی نیز شود؛ به همین دلیل پزشک شما ممکن است دارویی جهت رفع این عارضه به شما بدهد، به همین دلیل با مصرف منظم داروهای خود از این عوارض لابیاپلاستی جلوگیری کنید.
سوزش
فرد پس از انجام لبیاپلاستی در نواحی بخیه‌های خود احساس سوزش و خارش خواهد داشت، این سوزش با بهبودی زخم فرد، کمتر می‌شود. در صورتیکه از مسکن‌های تجویز شده به طور منظم استفاده شود، سوزش فرد به طور کامل رفع خواهد شد.
سرگیجه
اگر لبیاپلاستی با روش بیهوشی انجام شود ممکن است که فرد تا دو روز احساس سرگیجه داشته باشد.
عفونت
عفونت یک عارضه غیرطبیعی است که باید به سرعت رفع شود، زیرا ممکن است نتیجه لبیاپلاستی را تحت شعاع قرار دهد؛ به همین دلیل توصیه می‌شود که به تمامی نکات مهمی که در بخش مراقبت‌های قبل از لابیاپلاستی و بعد از لابیاپلاستی اشاره شد، توجه شود تا دچار عارضه عفونت بعد لابیاپلاستی نشوید.
بیحسی جنسی
ممکن است تا بهبودی کامل زخم‌ها هیچ حس خاصی در ناحیه جراحی شده نداشته باشید، به همین دلیل نباید نگران باشید، این مشکل آرام آرام رفع می‌شود و شما مجدداً همانند قبل می‌شوید.
نکاتی که در بالا به آن‌ها اشاره شد، از جمله مهمترین عوارض لابیاپلاستی می‌‌باشند که به صورت موقت فرد را درگیر خواهند کرد.

عوارض موقت لابیاپلاستی

عوارض دائم لابیاپلاستی

عوارض دائم لبیاپلاستی، عوارضی هستند که به دنبال یک جراحی لبیاپلاستی ناموفق و عدم مهارت کافی پزشک رخ می‌دهند.
که به آن‌ها اشاره می‌کنیم:

 •  کنگره کنگره شدن لبیاها
 •  کنده شدن لبیاها
 •  عدم قرینگی لبیاها
 •  از بین رفتن حس جنسی لبیاها
 •  احساس درد طولانی مدت در ناحیه لبیاها
  مواردی که در بالا ذکر شد از مهمترین عوارض دائمی لبیاپلاستی هستند که به جز مشکل از بین رفتن حس جنسی، بقیه موارد به کمک عمل ترمیمی رفع می‌شوند.
  از بین رفتن حس جنسی در این بین از بدترین مشکلات و عوارض دائمی لبیاپلاستی است که در اغلب موارد نمی‌توان برای آن کاری کرد.

رفع عوارض لابیاپلاستی

برای رفع عوارض لابیاپلاستی بسته به اینکه شما درگیر چه نوع عارضه‌ای هستید، اقدام خاصی باید در نظر گرفت. برای مثال عوارض موقت لبیاپلاستی با استفده از یک داروی مناسب و پیگیری به موقع رفت می‌شوند.
اما عوارض دائمی لبیاپلاستی مستلزم جراحی مجدد لبیاپلاستی هستند. به امید اینکه هیچ مراجعه‌کننده لبیاپلاستی‌ای نیاز به عمل ترمیمی نداشته باشد و قربانی نابلد بودن هیچ پزشکی نشود.

دیدگاه ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

z