لابیاپلاستی

عمل لابیاپلاستی یکی از عمل های زیبایی واژن است که خانم ها به انجام دادن آن اقدام می کنند و عوارض زیادی ندارد.لابیاپلاستی در واقع یک عمل زیبایی است که جهت جوانسازی و عمل های زیبایی ناحیه تناسلی در خانم ها انجام می گیرد.

لابیاپلاستی 

اکثر مردم، مخصوصا خانم ها احساس خجالت می کنند وقتی در مورد مشکلات زناشویی و جسمی خود صحبت می کنند، امروزه این خجالتی کم تر شده و خانم ها راحت تر در مورد مشکلات خود به پزشک مراجعه می کنند و در مورد آن صحبت می کنند. یکی از مشکلاتی که همواره اغلب خانم ها درگیر آن هستند نارضایتی از ناحیه تناسلی خود می باشد، که این نارضایتی از ناحیه تناسلی، باعث کاهش اعتماد به نفس در خانم ها می شود و عامل مراجعه کردن آن ها به کلینیک های زیبایی شده است.
خانم ها در ناحیه تناسلی خود گاها با تیرگی واژن خود مشکل دارند، یا اینکه از لبه های بیرونی کلیتوریس خود رنج می برند. لبه های بزرگ کلیتوریس به هنگام پوشیدن لباس های تنگ و یا هنگام انجام دادن فعالیت های روزانه باعث ایجاد درد و ناراحتی در خانم ها می شود.

این لبه های بزرگ کلیتوریس به هنگام رابطه ی جنسی نیز باعث ایجاد درد و همچنین کاهش اعتماد به نفس در خانم می شود و کیفیت رابطه ی زناشویی را کاهش می دهد. امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی و همچنین علوم پزشکی، این مشکلات به کلی رفع شده است و این فرصت را در اختیار خانم ها قرار می دهد که با انجام عملی به نام، عمل زیبایی لابیاپلاستی از ناراحتی های خود در مورد ناحیه تناسلی برای همیشه نجات پیدا کنند.

لابیاپلاستی در واقع یک عمل زیبایی است که جهت جوانسازی و عمل های زیبایی ناحیه تناسلی در خانم ها انجام می گیرد، عمل لابیاپلاستی یکی از به روز ترین و مدرن ترین و رایج ترین جراحی زیبایی در کل دنیا است که برای زیبایی اندام زنانه مورد استفاده قرار می گیرد.

لابیاپلاستی چیست

با افزایش سن در واژن خانم ها چین و چروک هایی به وجود می آید و همچنین به مرور زمان ناحیه تناسلی دچار تیرگی در رنگ خود می شود. این چین و چروک و تیرگی امری کاملا طبیعی است. اما خانم ها می خواهند که ناحیه تناسلی آن ها همیشه جوان و با طراوت باشد. البته بعضی از این چین و چروک ها و یا لبه های نامتقارن واژن به صورت ژنتیکی از بدو تولد در ناحیه تناسلی بعضی از خانم ها بدین شکل است، یا اینکه خانم هایی زایمان های طبیعی را به صورت مکرر انجام داده اند و ناحیه تناسلی آن ها دچار شلی و افتادگی پوست شده است همه این ها با عمل لابیاپلاستی قابل ترمیم است.

اشخاصی که قصد انجام عمل لابیاپلاستی را دارند به متخصص مورد نظر خود مراجعه کرده و بعد از انجام بررسی ها و معاینه ها و همچنین درخواست بیمار برای واژنی ایده آل و مورد نظر خود، عمل لابیاپلاستی با دقت و زیبایی هر چه تمام تر صورت می گیرد.

لابیاپلاستی با لیزر

خانم ها غالبا برای به دست آوردن اعتماد به نفس و همچنین احساس خوب بیشتری نسبت به واژن و بدن خود عمل لابیاپلاستی را انجام می دهند. خانم هایی که از ناحیه تناسلی خود راضی نیستند و ناحیه تناسلی آن ها تیره، شل و افتادگی، چین و چروک و یا لابیای نامتقارن دارند اکثرا قصد انجام عمل لابیاپلاستی را می کنند.

بعضی از خانم ها لابیلی بزرگ دارند و این لابیای بزرگ باعثت ناراحتی و اذیت آن ها به هنگام فعالیت های روزانه، دوچرخه سواری، پیاده رویی، ورزش و یا حتی رابطه جنسی آن ها می شود و این موضوع باعث ناراحتی های جسمی و کاهش اعتماد به نفس شدید در خانم ها می شود. سالانه هزاران نفر جراحی زیبایی و جوانسازی واژن که معروف به عمل لابیاپلاستی است را در ناحیه تناسلی خود انجام می دهند و نتیجه های بسیار رضایت بخش و درخشانی هم داشته است.

عمل زیبایی لابیاپلاستی یک عمل زیبایی سرپایی است که نیازی به هیچ گونه بیمارستان رفتن و گذراندن دوران نقاهت آن چنانی ندارد، یک عمل زیبایی سریع و با کم ترین دوران نقاهت است که  بهبودی سریعی را به دنبال دارد.

افرادی که لابیای نامتقارن و بزرگ دارند غالبا از بدن و ناحیه تناسلی خود ناراضی هستند و همان طور که گفته شد انجام فعالیت های روزانه برای آن ها دشوار می شود. در عمل لابیاپلاستی، این لابیا های بزرگ و نامتقارن کوتاه و هم اندازه و خوش فرم می شوند و مشکل خانم ها به کلی رفع می شود. در عمل لابیاپلاستی با لیزر، به هنگام انجام عمل از لیزر مونالیزا تاچ استفاده می کنند. لیزر دقت کار بسیار بالا و بهتری برای برش لابیا های نامتقارن دارد و مخصوصا در خانم هایی که به صورت مرتب عرق می کنند لیزر  یک روش کم تهاجمی و مناسب است که نتیجه ی کار بسیار عالی دارد.

هزینه عمل لابیاپلاستی

یکی از دغدغه ها و نگرانی های فکری اشخاصی که معمولا  می خواهند عمل لابیاپلاستی را انجام دهند درباره ی هزینه ی عمل لابیاپلاستی است. عمل های زیبایی که در مورد ناحیه تناسلی خانم ها صورت می گیرد هزینه ی این عمل ها به عوامل و فاکتور های زیادی بستگی دارد.

یکی از عواملی که روی هزینه عمل لابیاپلاستی تاثیر به سزایی دارد فرم و شکل ظاهری واژن هر شخص بوده که با شخصی دیگر متفاوت است. و چون که ناحیه تناسلی افراد با یکدیگر متفاوت است بنابراین هزینه ها هم متفاوت هستند و بیان هزینه دقیق عمل لابیاپلاستی قبل از معاینه های پزشک متخصص کار مشکلی است.

روز به روز با پیشرفت تکنولوژی و علم، عمل لابیاپلاستی هم مدرن تر می شود و تکنیک های به روزی برای عمل به وجود می آید و همه این ها باعث کم کردن عوارض های جانبی عمل لابیاپلاستی و همچنین کم کردن دوره ی نقاهت و بهبود سریع بعد از عمل می شود.

یکی از عوامل موثر بر هزینه ی عمل لابیاپلاستی، شکل ظاهر لابیای مینور ( لبه های داخلی واژن ) است که وقتی شخص قصد انجام عمل لابیاپلاستی را دارد غالبا در این عمل می خواهند که اندازه ی لابیای مینور آن ها کوچک شود و فرم ظاهری آن زیبا و جوان شود که همین ظاهر و فرم لابیای مینور موثر ترین عامل بر تعیین هزینه ی عمل لابیاپلاستی است.

در ناحیه تناسلی خانم ها عدم تقارن در لابیا ها، چین و چروک و تیرگی ناحیه تناسلی و سایز کلیتوریس، در عمل لابیا پلاستی جراحی می شود و آن را را به اندام تناسلی ایده آل شخص تبدیل می کنند که همه این موارد ذکر شده به خودی خود در تعیین هزینه عمل لابیاپلاستی تاثیر دارد.

قبل از انجام عمل لابیا پلاستی یک جلسه ی معاینه و مشاوره وجود دارد برای اینکه متخصص بیمار را معاینه کند و مشکلات و خواسته های او را در نظر بگیرد و عمل جراحی را انجام دهد، و همچنین دو جلسه مشاوره و معاینه پس از انجام عمل لابیاپلاستی هم باید انجام شود که اولین جلسه حدود ۱۰ روز بعد از عمل لابیاپلاستی و خوابیدن ورم ناحیه عمل صورت می گیرد و دومین جلسه هم پس از حدود یک ماه که از عمل گذشت، انجام می گیرد که بیمار با مشاوره ی پزشک می خواهد رابطه ی جنسی خود را دوباره شروع کند.

هزینه عمل لابیاپلاستی با لیزر

یکی از سوالات و همچنین نگرانی هایی که برای غالب خانم ها به هنگام عمل لابیاپلاستی با لیزر به وجود می آید، آگاهی در مورد هزینه عمل لابیاپلاستی با لیزر است. قبل از هر چیزی باید خانم ها در نظر داشته باشند این است که نباید فقط به هزینه عمل زیبایی لابیاپلاستی با لیزر توجه کنند، چون اگر عمل زیبایی لابیاپلاستی را قصد دارند که با زیبا ترین روش و بدون عوارض جانبی انجام دهند باید به دنبال بهترین متخصصین زیبایی باشند و با تحقیق یک متخصص خبره و ماهر  پیدا کنند و نباید در مکان هایی عمومی مثل بیمارستان عمل زیبایی لابیاپلاستی را صرفا به دلیل کم بودن هزینه ی عمل انجام دهند.

هزینه عمل لابیاپلاستی با لیزر

بلکه باید عمل زیبایی لابیاپلاستی را در کلینیک های زیبایی و یا مطب خود متخصص با بهترین و مدرن ترین تجهیزات و امکانات انجام دهند تا نتیجه ی دلخواه خود را به دست بیاورند.

همچنین هزینه ی عمل زیبایی لابیاپلاستی علاوه بر مکان عمل، با توجه  به نوع درخواست و شرایط هر شخصی متفاوت خواهد بود، و یکی از موثر ترین عوامل در انجام عمل زیبایی لابیاپلاستی قاعدتا شکل ظاهر و فرم لابیای شخص است که تعیین می کند هزینه ای که باید برای انجام عمل لابیاپلاستی صرف شود، چقدر خواهد بود. هزینه عمل زیبایی لابیاپلاستی را نمی توان به صورت قاطع گفت زیرا قبل از معاینه و بررسی بیمار توسط پزشک متخصص هزینه ی عمل لابیاپلاستی دقیق مشخص نمی شود.

عوارض عمل لابیاپلاستی

عمل لابیاپلاستی یکی از عمل های زیبایی است که خانم ها به انجام دادن آن اقدام می کنند و عوارض زیادی ندارد. در چند روز اول پس از عمل لابیاپلاستی، ورم بخیه ها و درد کاملا طبیعی است. در هفته اول بعد از عمل ممکن است گاهی خون ریزی های کمی در ناحیه تناسلی در قسمت جراحی شده ایجاد شود و یا واژن دچار ورم شود که این امر کاملا طبیعی است.

درد و ورم تا چند هفته ی اول پس از عمل گاها ممکن است ادامه داشته باشد اما به تدریج این درد ها کاهش می یابد و در هفته های آینده درد کاملا برطرف می شود.

امروزه عمل زیبایی لابیاپلاستی یک عمل بسیار رایج در بین خانم ها است و خانم هایی که قصد انجام عمل زیبایی لابیاپلاستی را دارند می توانند قبل از انجام عمل، نمونه های قبلی را که عمل لابیاپلاستی را انجام داده اند، مشاهده کنند و از انجام عمل خود اطمینان حاصل کنند. در واقع انجام عمل زیبایی لابیاپلاستی مزایای بسیار زیادی دارد و این اندک عوارضی مثل درد و ورم و یا مقدار بسیار کم خون ریزی در مقابل مزایای آن بسیار ناچیز و قابل تحمل است.

فواید لابیاپلاستی

عمل لابیاپلاستی یکی از عمل های زیبایی است که بر روی جوانسازی و شادابی ناحیه تناسلی انجام می شود. خانم هایی که معمولا لابیایی بزرگ و حجیم دارند دچار ناراحتی هایی می شوند و اعتماد به نفس آن ها کاش می یابد و این موضوع باعث خجالت آن ها می شود.

عمل زیبایی لابیاپلاستی یک عمل زیبایی ساده و سرپایی است که در کوتاه ترین زمان می توان آن را انجام داد و دوران نقاهت معمولا کمی دارد.‌‌ اشخاصی که عمل زیبایی لابیاپلاستی را انجام می دهند برای یک بار در طول عمر خود اقدام به انجام این عمل می کنند و دیگر هیچ نیانزی نخواهند داشت که در آینده دوباره عمل زیبایی را تکرار کنند.

توصیه می شود به اشخاصی که قصد انجام عمل زیبایی لابیاپلاستی را دارند اینکه حتما به یک متخصص زنان زایمان مراجعه کنند، چون متخصصین زنان زایمان به صورت کامل به آناتومی بدن خانم ها تسلط دارند و بهتر می دانند که با کدام روش و شیوه عمل زیبایی را برای مراجعه کننده انجام دهند. در طول عمل زیبایی لابیاپلاستی، متخصص در صورت وجود لابیای نامتقارن در واژن بیمار، آن ها را کوتاه می کند و ظاهری زیبا و فرم دلخواه بیمار را روی آن پیاده می کند، و یا واژنی که تیره باشد را روشن و شاداب می کنند، یا حتی خانم هایی که سن شان بالا است و یا اینکه به دلیل زایمان های طبیعی مکرر، در ناحیه تناسلی خود شل و افتادگی پوست را دارند و در  واژن آن ها چین و چروک هایی به وجود آمده است، همه و همه را با عمل زیبایی لابیاپلاستی برطرف می کند و واژن را دوباره جوان و زیبا می کند.

نتیجه ی انجام عمل زیبایی لابیاپلاستی به دست آوردن دوباره اعتماد به نفس از دست رفته در خانم ها است، و اینکه خانم ها می توانند فعالیت های روزانه و ورزش های مورد علاقه ی خود را بدون هیچ مشکل و ناراحتی، به راحتی انجام دهند. و همچنین کیفیت به روابط زناشویی اشخاص بر می گردد و می توانند از رابطه ی جنسی خود لذت ببرند.

انتخاب جراح لابیاپلاستی

خانم هایی که قصد انجام عمل زیبایی لابیاپلاستی را دارند باید مطلع باشند که عمل زیبایی لابیاپلاستی بهتر است توسط متخصص زنان زایمان صورت گیرد، چون همان طور که گفته شد متخصصین زنان زایمان درباره آناتومی ناحیه تنتسلی خانم ها اطلاعات کافی و جامع دارند و دانش و آگاهی متخصصین زنان زایمان بسیار بیشتر از پزشکان دیگر است.

برای انتخاب جراح لابیاپلاستی باید توجه داشته باشند، که متخصص باید سابقه ی کاری درخشانی داشته باشد و مهارت و تجربه ی لازم و کافی را در مورد عمل های زیبایی روز دنیا داشته باشند و همچنین به تمام عمل های زیبایی روز دنیا آگاهی داشته باشند.

جراح لابیاپلاستی که به آن برای عمل زیبایی لابیاپلاستی مراجعه می کنید باید دارای مجوز تائید و کار از طرف وزارت بهداشت را داشته باشد و کلینیک زیبایی او دارای بهترین و به روز ترین امکانات و تجهیزات برای انجام انواع عمل های زیبایی باشد. متخصص زنان زایمان باید خوشنام و معروف باشد، و سابقه کاری و عمل های موفقیت آمیز زیادی داشته باشد. البته توصیه می شود که عمل زیبایی لابیاپلاستی را نزد جراح لابیاپلاستی انجام دهید که علاوه بر اینکه متخصص زنان زایمان باشد، دوره های عمل های زیبایی را و همچنین دوره های ترمیمی بعد از عمل زیبایی را به صورت کامل گذرانده باشد.

اگر جراح لابیاپلاستی که برای عمل زیبایی خود را انتخاب کرده اید در هر صورتی دچار اشتباه در انجام عمل شود و مشکلی برای شما پیش بیاید پس باید جوابگو باشد و ترمیم های عمل زیبایی شما را به عهده بگیرد.

تجربه مثبت افراد از لابیاپلاستی

اگر قصد انجام عمل زیبایی لابیاپلاستی را دارید باید قبل از آن از مراجعین قبلی متخصص مورد نظرتان پرس و جو کنید و نظر آن ها را درباره ی عمل زیبایی لابیاپلاستی بپرسید و مطلع شوید که آیا از عمل خود راضی هستند و این عمل توانسته است نیاز های آن ها را برطرف کند یا خیر.

اگر سوال کنید به این نتیجه دست پیدا خواهید کرد که بعد از انجام عمل لابیاپلاستی خانم ها اعتماد به نفس خود را دوباره باز یافته اند و این عمل باعث بهبود کیفیت در زندگی آن ها شده است، همچنین با انجام عمل لابیاپلاستی رنگ لابیا تغییر کرده و روشن می شود و با برش و برداشتن قسمت های اضافی و نامتقارن لابیا، ناحیه تناسلی ظاهری زیبا و مناسب و ایده آل می گیرد.

خانم هایی که برای انجام عمل زیبایی لابیاپلاستی به کلینیک زیبایی مراجعه می کنند غالبا نگران هستند زیرا عمل لابیاپلاستی یک عمل بسیار حساس و همچنین سخت بر روی ناحیه تناسلی است که نیازمند دقت و ظریف کاری بسیاری است.

تجربه منفی افراد از لابیاپلاستی

بسیاری از خانم هایی که می خواهند عمل زیبایی لابیاپلاستی را انجام دهند نگران هستند چون همان طور که گفته شد عمل زیبایی لابیاپلاستی یک عمل بسیار حساسی است که در ناحیه تناسلی افراد انجام می گیرد و نگرانی افراد هم به این دلیل است که ممکن است اشتباهی در عمل جراحی پیش بیاید و جبران ناپذیر باشد، و یا اینکه از بیهوشی هنگام عمل ترس و نگرانی دارند و احساس می کنند که این عمل ممکن است بسیار وحشتناک و همچنین آزار دهنده باشد.

ولی باید مطمئن باشید که جای نگرانی وجود ندارد، به علاوه اینکه پزشک متخصص قبل از انجام عمل شما را بررسی و معاینه می کند و مشکلات و بیماری های شما را چک می کند و وقتی که اطمینان حاصل کرد که این عمل و بیهوشی برای شما هیچ ضرری به همراه ندارد، عمل زیبایی لابیاپلاستی را انجام می دهند که در طول این عمل شما برای مدت کوتاهی با انجام بیهوشی، به خواب فرو می روید و بعد از تمام شدن تاثیر ماده ی بیهوش کننده دوباره از خواب بیدار می شوید بدون اینکه هیچ درد و ناراحتی احساس کرده باشید.

باورهای غلط در مورد لابیاپلاستی

متأسفانه باورهای اشتباه و غلطی در جامعه در مورد لابیاپلاستی شکل گرفته‌اند که اکنون به بیان برخی از آن‌ها تصور می‌کنیم:

 • لابیاپلاستی باعث کاهش میل جنسی می‌شود؛ این موضوع اشتباه است و اصلا صحت ندارد، اتفاقا در صورت انجام درست لابیاپلاستی، شکل ظاهری لابیاها اصلاح می‌شود و اعتماد به نفس فرد در حین رابطه جنسی بالا می‌رود.
 • لابیاپلاستی خیلی دردناک است؛ در صورتیکه اگر پزشک شما، تجربه کافی داشته باشد، شما هیچ دردی احساس نخواهید کرد.
 • لابیاپلاستی با لیزر نیازی به بخیه ندارد؛ حتی اگر لابیاپلاستی با لیزر نیز صورت بگیرد، بازهم نیاز به برش زدن و بخیه زدن هست، در واقع در لابیاپلاستی با لیزر، برش‌ها با لیزر زده می‌شوند.
 • فرد در حین لابیاپلاستی با لیزر، دچار هیچ خونریزی‌ای نمی‌شود، این موضوع نیز صحت ندارد و فرد در حین لابیاپلاستی با لیزر کمتر دچار خونریزی می‌شود در حدیکه این مقدار به حداقل ممکن می‌رسد.
 • و …

بهتر است قبل از انجام لابیاپلاستی، تحقیق و پرس و جو کنید، تا اطلاعات اشتباه خود را اصلاح کنید.

مراقبت‌های قبل لابیاپلاستی

مراقبت‌های لابیاپلاستی انقدر اهمیت دارند که بسیاری از پزشکان نتیجه نهایی لابیاپلاستی را علاوه بر مهارت پزشک بسته به همکاری بیمار برای رعایت نکات لازم می‌دانند از این رو باید به تمام نکات مراقبتی چه قبل لابیاپلاستی چه بعد لابیاپلاستی عمل کرد.

به همین دلیل لیستی از مراقبت‌های قبل لابیاپلاستی را برای شما فراهم کرده‌ایم تا از آن اطلاع یابید و آن‌ها را رعایت کنید:

 • قبل از انجام لابیاپلاستی پزشک شما باید برای شما یک تست پاپ اسمیر تجویز کند؛ که این تست می‌تواند شما را در اینکه درگیر عفونت هستید یا خیر راهنمایی کند. از این رو انجام این تست بسیار واجب می‌باشد زیرا در هنگام لابیاپلاستی و بعد آن به دلیل اجتناب از عفونی شدن زخم‌ها، نباید فرد عفونت داشته باشد.
 • افرادی که اچ پی وی دارند و زگیل تناسلی بر روی نواحی تناسلی آنان وجود دارد، باید ابتدا زگیل خود را درمان کنند سپس اقدام به لابیاپلاستی کنند.
 • تبخال تناسلی نیز از مواردی است که باید ابتدا رفع شود سپس اقدام به جراحی لابیاپلاستی کرد.
 • استفاده از برخی از کرم‌ها، پوست را به شدت نازک و قرمز می‌کند، اغلب این کرم‌ها تحت عنوان سفید کردن عرضه می‌شوند و به فروش می‌روند، به همین دلیل این افراد نیز نباید لابیاپلاستی انجام دهند و اکیداً انجام لابیاپلاستی برای این افراد ممنوع است.
 • باید صبر کرد حداقل 4 روز از دوره پریودی بگذرد، تا بتوان لابیاپلاستی را انجام داد.
 • از مصرف دخانیات و نوشیدنی‌های الکلی از دو هفته قبل از انجام عمل خودداری شود.
 • از پنج روز قبل از مصرف انواع لوسیون‌ها و کرم‌ها خودداری شود.
 • 48 ساعت قبل ناحیه تناسلی شیو شود، بهتر است که از ژیلت استفاده نشود تا حداقل برای دو هفته هیچ مویی در محیط نباشد.
 • روز قبل از انجام لابیاپلاستی و حتی چند ساعت قبل در صورت امکان،باید حمام کرد.
 • 2 هفته قبل از انجام عمل، باید از مصرف هر دارویی خودداری کرد، برای اینکار بهتر است با پزشک خود نیز مشورت کنید.
 • یک هفته قبل از انجام لابیاپلاستی از رابطه جنسی خودداری شود.
 • در صورتیکه سابقه یبوست دارید، از مواد غذایی‌ای استفاده کنید که از یبس شدن جلوگیری کند.
 • از یک هفته قبل از مواد غذایی سبک و مفید استفاده شود.
 • و …

نکاتی که در بالا ذکر شد از مهمترین نکات قبل لابیاپلاستی می‌باشند که البته لیست کاملی از آن‌ها در بخش مراقبت‌های قبل از لابیاپلاستی آورده‌ شده‌اند.

توجه به این نکات بسیار ضروری است.

مراقبت‌های بعد لابیاپلاستی

بعد از لابیاپلاستی فرد وارد دوره‌ای می‌شود که باید به تمامی نکات مهم مراقبتی بعد از لابیاپلاستی به صورت دقیق توجه کند.

از این رو، این دوره از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است که باید به تمام نکات آن توجه کرد.

اکنون به چندتا از مهمترین این نکات اشاره می‌کنیم:

 • برای ترمیم بهتر محل زخم‌ها باید به صورت مرتب از ترمیم‌کننده‌ها استفاده کرد.
 • در مدتی که زخم‌ها هنوز ترمیم نشده‌اند، نباید دخانیات مصرف کرد، زیرا ممکن است ترمیم زخم‌ها را به تأخیر بیاندازند و این در حالی است که باید در این دوره به ترمیم زخم‌ها کمک کرد.
 • پس از لابیاپلاستی باید از نشستن‌های طولانی مدت اجتناب کرد.
 • از اعمال هر گونه فشارفیزیکی و مکانیکی به محل بخیه‌ها باید خودداری کرد.
 • بهتر است از سه روز بعد لابیاپلاستی، فرد روزی یک ساعت الی یک ساعت و نیم آرام قدم بزند و این کاربا احتیاط صورت بگیرد تا بخیه‌ها آسیب نبینند.
 • داروهایی که تجویز می‌شود را باید به صورت مرتب استفاده کرد و اصلا در استفاده از آن‌ها سهل‌انگاری نکرد.
 • با انجام کمپرس سرد، باید از تورم لبیاها جلوگیری کرد.
 • از رفتن به استخر یا نشستن طولانی مدت در وان حمام خودداری شود.
 • دو روز پس از انجام لابیاپلاستی می‌توان به حمام مراجعه کرد و اینکار باید در صورتی انجام شود که به بخیه‌ها آسیب وارد نشود.
 • محل زخم لبیاها باید مرتبا شسته شود و با حوله‌ای تمیز خشک شود.
 • در هنگام دستشویی رفتن، بهتر است پس از هر بار شستشو، از ژل‌های مخصوص استفاده شود و یا به طور کلی زخم‌ها ضدعفونی شوند.
 • تا شش هفته بعد از رابطه جنسی خودداری شود، بهترین زمان برای برقراری رابطه جنسی بعد لابیاپلاستی هشت هفته می‌باشد.
 • و …

در این دوره بهتر است با مشاهده کوچکترین مشکل غیرطبیعی‌ای، به جراح اطلاع‌رسانی شود.

دوره نقاهت لابیاپلاستی

دوره نقاهت لابیاپلاستی با جراحی

دوره نقاهت لابیاپلاستی با جراحی به نسبت روش‌های دیگر طولانی‌تر است، زیرا یک هفته طول می‌کشد تا زخم‌ها ترمیم و بسته شوند، که البته این موضوع تنها امکان خونریزی و سوزش را کاهش می‌دهد و تا دو هفته زخم‌ها به طور کامل بهبود نمی‌یابند.

دوره نقاهت لابیاپلاستی با لیزر

دوره نقاهت لابیاپلاستی با لیزر بسیار کوتاه است و فرد سه روز بعد از انجام لابیاپلاستی با لیزر می‌تواند فعالیت‌های طبیعی خود را از سر بگیرد.

از این رو این روش برای زنانی که نمی‌خواهند دوره نقاهت لابیاپلاستیشان طولانی شود بسیار مناسب است.

دوره نقاهت لابیاپلاستی با سافتنینگ  

سافتنینگ معمولا نیاز به دوره نقاهتی ندارد.

اما بهتر است تا یک روز مراقب ناحیه مورد نظر باشیم.

از طرفی در برخی موارد نیاز به چندین جلسه هست که ممکن است این موضوع یک نقطه ضعف برای این روش به حساب بیاید.

لابیاپلاستی و زنان شاغل

اغلب مراجعین لابیاپلاستی شاغل هستند و بسیار برایشان مهم است که چند روز مرخصی بگیرند.

در صورتیکه اگر لابیاپلاستی با بیحسی و لیزر صورت گیرد، نیاز به یکروز استراحت مطلق و دو روز استراحت نسبی است.

به همین دلیل بهتر است سه روز مرخصی گرفته شود.

اما بسیاری از شاغلینی که لبیاپلاستی می‌کنند روز دوم بعد عمل به محل کار خود بازمی‌گردند.

درروش سافتنینگ نیاز به گرفتن مرخصی نیست.

در روش لابیاپلاستی با جراحی، نیاز به چهار روز مرخصی است.

در کل قدرت ترمیم بدن در این موضوع نقش مهمی دارد.

به اصطلاح بعضی افراد خوش زخم هستند و نسبت به افرادی که حساس‌تر می‌باشند سریعتر به بهبودی می‌رسند.

عفونت بعد لابیاپلاستی

عفونت لابیاپلاستی یکی از مشکلات شایعی می‌باشد که برخی از افرادی که لابیاپلاستی می‌کنند دچار آن می‌شوند.

اکنون به برخی از دلایل مهم در مورد عفونت بعد لابیاپلاستی اشاره می‌کنیم:

 • در صورت داشتن عفونت قبل از انجام لابیاپلاستی ممکن است فرد پس از لابیاپلاستی نیز دچار عفونت شود.
 • عدم توجه به زخم‌ها، ممکن است باعث عفونی شدن آن‌ها شود.
 • در صورت شستشو نادرست محل زخم‌ها، ممکن است فرد درگیر انواع عفونت‌ها شود.
 • عدم توجه به مراقبت‌های بعد از لابیاپلاستی باعث تشدید این مشکل می‌شود.

بهتر است مراقب باشیم دچار عفونت بعد لابیاپلاستی نشویم زیرا ممکن است این موضوع باعث تغییر نتیجه لابیاپلاستی شود.

درد بعد لابیاپلاستی

لابیاپلاستی در صورتیکه با تکنیک صحیح انجام شود، دردی نخواهد داشت.

زیرا با تجویز مسکن‌ها، سعی بر کنترل احساس درد می‌شود.

از طرفی در روش بیحسی که بسیاری از افراد نگران آن هستند، به کمک پماد و دستگاهی، جراح اقدام به بیحس کردن لابیاها می‌کند و فرد در طی عمل نباید دردی را تحمل کند.

بعد از عمل نیز با مصرف مسکن، از بروز درد پیشگیری می‌شود.

تورم بعد لابیاپلاستی

تورم بعد از لابیاپلاستی طبیعی است.

یک روز بعد از لابیاپلاستی شروع به تشدید شدن می‌کند و تا سه روز بعد از لابیاپلاستی افزایش می‌یابد و به بیشترین حد ممکن می رسد.

اما بعد از سه روز معمولاً شروع به کاهش یافتن می‌‌کند.

تورم لابیاپلاستی غالبا بعد از گذر شش الی هشت هفته تمام می‌شود و نتیجه نهایی لابیاپلاستی مشخص می‌شود.

خونریزی بعد لابیاپلاستی

خونریزی بعد لابیاپلاستی یکی دیگر از تهدیدهای لابیاپلاستی است که اغلب زنان از آن نگران هستند.

معمولا این مشکل برای افرادی که لابیاپلاستی با لیزر انجام می‌دهند رخ نمی‌دهد و بیشتر برای کسانی که لابیاپلاستی را با جراحی انجام داده‌اند، اتفاق می‌افتد.

خونریزی بعد لابیاپلاستی در صورتی اتفاق می‌افتد که بخیه‌ها آسیب ببیند.

به همین دلیل برای جلوگیری از این مشکل باید به خوبی از بخیه‌ها مراقبت کرد.

عوارض کوتاه مدت لابیاپلاستی

لابیاپلاستی هم عوارض کوتاه مدت دارد که طبیعی هستند و نهایت ظرف دو ماه رفع می‌شوند و همچنین ممکن است عوارض بلند مدت نیز داشته باشد که معمولا به دلیل عدم مهارت پزشک است.

اکنون به عوارض کوتاه مدت آن اشاره مختصری می‌کنیم:

 • درد
 • تورم
 • التهاب
 • خارش
 • عفونت
 • خونریزی
 • بیحسی لابیاها
 • حالت تهوع
 • سخت راه رفتن

مواردی که در بالا ذکر شد همگی جز عوارض کوتاه مدت هستند که به راحتی نیز رفع می‌شوند.

البته در مورد خونریزی و عفونت بهتر است تمامی مسائل و نکات لازم رعایت شوند تا حتی‌الامکان از آن‌ها جلوگیری شود.

عوارض بلند مدت لابیاپلاستی

 عوارض بلند مدت لابیاپلاستی، شامل عوارضی می‌شود که به دلیل عمل ناموفق لابیاپلاستی ایجاد می‌شوند؛ از این رو به دلیل اینکه تنها با عمل ترمیم لابیاپلاستی رفع می‌شوند، به آنها عوارض بلند مدت می‌گوییم:

 • کنگره کنگره شدن لابیاها
 • عدم قرینگی لابیاها
 • کنده شدن لابیاها
 • بد شکل شدن لابیاها
 • عدم تناسب لابیاها با کلیتوریس
 • ماندن رد بخیه
 • از بین رفتن حس جنسی
 • و …

تمامی مشکلاتی که به دنبال لابیاپلاستی ایجاد می‌شوند و تنها با عمل رفع می‌شوند جز عوارض بلند مدت عمل لابیاپلاستی با تکنیک غلط می‌باشند.

لابیاپلاستی و بیمه

هزینه لابیاپلاستی را بیمه تقبل نمی‌کند.

زیرا جز عمل‌های زیبایی می‌باشد و از این رو بیمه نیز مشمول هزینه‌های زیبایی نمی‌شود.

گروهی نیز اصرار دارند که مدارکشان به گونه‌ای باشد که بیمه هزینه را تقبل کند.

که این موضوع نیز شدنی نیست و البته کار اشتباهی است.

تعیین هزینه لابیاپلاستی

در تعیین هزینه لابیاپلاستی موارد زیادی دخیل هستند که به چندتا از مهمترین آن‌ها اشاره می‌کنیم:

 • شکل لبیاها
 • اندازه لبیاها
 • تکنیک مورد نیاز برای انجام آن
 • انتخاب روش بیحسی و یا بیهوشی
 • و …

برای تعیین هزینه لابیاپلاستی فرد باید معاینه شود.

نمی‌توان یک هزینه ثابت به همه افراد گفت؛ به همین دلیل پس از ویزیت فرد، قیمت دقیق به وی ذکر می‌شود.

 

 

z