مراقبت های بعد از عمل زیبایی واژن

۲۳ مرداد
وبلاگ

مراقبت های بعد از عمل زیبایی واژن از اهمیت بسیاری برخوردار است و می توان گفت نیمی از نتایج عمل به مراقبت های خود فرد بستگی دارد. در ادامه با مراقبت های بعد از عمل زیبایی واژن آشنا می شویم.

مراقبت های بعد از عمل زیبایی واژن

خانم ها در طول زندگی خود عمل های زیبایی برای زیبا سازی و جوانسازی خود انجام می دهند، که عمل زیبایی واژن یکی از عمل های زیبایی حساس و حائز اهمیت می باشد. به دلایل گوناگون واژن نیاز به عمل های زیبایی پیدا می کند، مثلا به هنگام زایمان های طبیعی، واژن خانم ها گشاد می شود و همچنین در نایحیه واژینال خود دچار افتادگی پوست و شل شدن پوست می شوند. و انجام مکرر زایمان های طبیعی رحم دچار افتادگی می شود. با افزایش سن خانم ها، ناحیه تناسلی تیره می شود و در این ناحیه چین و چروک هایی به وجود می آید و شادابی و طراوت خود را از دست می دهد، جراحی زیبایی واژن برای رفع و برطرف کردن همه ی موارد و مشکلات  ذکر شده کاربرد و نتیجه ی عالی به همراه دارد.

انواع مراقبت های بعد از عمل زیبایی واژن

ناحیه تناسلی خانم ها رنگی تیره تر نسبت به سایر نقاط بدن دارد و این تغییر رنگ بر اثر عوامل مختلفی مانند پوشیدن لباس های تنگ، سایش به هنگام پیاده رویی و ورزش و یا انجام فعالیت های روز مره، ژنتیک، عدم تهویه و رسیدن هوای تازه به ناحیه تناسلی، عرق کردن، استفاده از ژیلیت و … ببیشتر می شود.

بعضی از خانم ها در ناحیه تناسلی خود نامتقارنی لابیا دارند، لابیای این افراد بزرگ و حجیم و نامتقارن می باشد که این امر باعث به وجود آمدن ناراحتی ها و مشکلاتی در ناحیه تناسلی آن ها می شود، و در طول روز با انجام فعالیت های روزانه، دوچرخه سواری، پیاده رویی و ورزش اشخاص اذیت می شود و حتی ممکن است بر اثر ساییده شدن لابیای آن ها با لباس تنگ، دچار سوزش و حتی زخم در ناحیه تناسلی خود شوند‌. این موارد ذکر شده باعث کاهش اعتماد به نفس و کاهش کیفیت روابط زناشویی برای خانم ها و همچنین ایجاد ناراحتی در خانم ها می شود. با عمل های زیبایی واژن میتوانی این مشکلات را حل کرد و به واژنی ایده آل و دلخواه دست یافت. و دوباره اعتماد به نفس خود را به دست آورد و رابطه جنسی با کیفیتی را تجربه کرد.

انواع مراقبت های بعد از عمل زیبایی واژن

عمل های زیبایی واژن برای زیبا سازی و جوانسازی واژن و همچنین تنگ کردن واژن صورت می گیرد. این عمل ها را متخصص با روش های جراحی و لیزر و با امکانات و تجهیزات پیشرفته و مدرن انجام می دهند. خانم هایی که عمل زیبایی واژن خود را با لیزر انجام می دهند چون لیزر یک درمان سریع است و همچنین دوران نقاهت بسیار کوتاهی دارد بنابراین بعد از انجام عمل زیبایی هیچ نیازی به مراقبت های آنچنانی ندارد و تقریبا بعد از ۳ الی ۴ روز دوباره می توانند  به فعالیت های خود ادامه دهند و حتی رابطه زناشویی نیز برقرار کنند. البته تا حدود ۴ روز نباید وسایل سنگین وزن حمل کنند.

خانم هایی که از جراحی برای زیبایی واژن خود استفاده می کنند باید یک سری مراقبت هایی را برای بهبودی سریع و نتیجه کار ظریف و دقیق انجام دهند. بعد از انجام عمل زیبایی واژن، اگر بیمار مشکل خاصی نداشته باشد او را ترخیص می می کنند و شخص تقریبا پس از یک الی دو روز بعد از عمل می تواتد به فعالیت های خود ادامه دهد.

  • عمل زیبایی واژن از بخیه های قابل جذب استفاده می کنند بنابراین نیازی نیست که بعد از بهبود بیمار برای کشیدن بخیه ها به متخصص دوباره رجوع کند، فقط کافی است که محل بخیه ها را خشک و تمیز نگه دارد. بعد از هر بار استحمام و یا دستشویی رفتن توصیه می شود که محل بخیه ها را با صابون و آب ولرم شستشو داد و کاملا خشک شود.
  • در ناحیه تناسلی خون رسانی بسیار بیشتر و بهتر از سایر نقاط بدن است و به همین دلیل بعد از عمل های زیبایی واژن که انجام می گیرد شخص در مدت کوتاهی سلامتی و بهبود کامل خود را به دست می آورد و زمان بهبودی ناحیه تناسلی بعد از جراحی از سایر نقاط بدن کمتر است، در واقع دوره ی نقاهت ناحیه تناسلی پس از انجام عمل زیبایی واژن کوتاه است.
  • بعد از عمل زیبایی واژن ممکن است بیمار درد هایی داشته باشد که این امر کاملا طبیعی است و متخصص برای کاهش این درد ها قرص های مسکن را تجویز می کنند و در صورت وجود درد بیمار پی تواند از این قرص های استفاده کند.
  • آنتی بیوتیک معمولا بعد از انجام عمل زیبایی واژن تجویز می شود، بنابراین مصرف قرص های آنتی بیوتیک باید دقیق و سر ساعت مقرر صورت گیرد.
  • تقریبا به مدت دو ماه پس از عمل زیبایی واژن باید از رابطه ی جنسی به منظور بهبود کامل خودداری شود.
  • در این دوره ی نقاهت باید از غذای های مایع و میوه و سبزیجات استفاده شود تا از یبوست و فشار ناشی از آن جلوگیری شود.
  • یک الی دو هفته بعد از عمل زیبایی واژن ممکن است بیمار خارش هایی را داشته باشد که این امری طبیعی و نشان دهنده ی سپری کردن دوره ی بهبود است، اما اگر این خارش ها همرا با سوزش ها و خون ریزی هایی باشد باید حتما به پزشک معالج خود مراجعه کنید.

دیدگاه ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

z