واژینوپلاستی

یکی از انواع عمل زیبایی واژن که خانم ها در ناحیه تناسلی خود، در اطراف واژن برای زیبایی و جوانسازی واژن یا تنگ کردن استفاده می کنند واژینوپلاستی است. عمل های واژینوپلاستی را اکثرا متخصصین زنان زایمان انجام می دهند چون تخصص کامل را در رابطه با ناحیه تناسلی خانم ها دارند و کاملا به این نواحی مسلط هستند و می توانند کاملا تخصصی عمل زیبایی واژینوپلاستی را انجام دهند.واژینوپلاستی

با گذر زمان و افزایش سن در خانم ها، پوست دچار شل و افتادگی می شود، و ناحیه تناسلی نیز از این قاعده مستثنا نیست. با افزایش سن و همچنین بر اثر زایمان های طبیعی متعدد، رابطه های جنسی زیاد و حتی دوران یائسگی در ناحیه تناسلی تیرگی هایی ایجاد می شود و همچنین بافت و عضلات ناحیه تحتانی لگن سست و ضعیف می شود و واژن به اصطلاح دچار گشادی واژن می شود.

گشادی  واژن عوارض زیادی را برای خانم ها به دنبال دارد. گشادی واژن باعث افتادگی رحم، سوزش و زخم در واژن و همچنین کاهش کیفیت روابط زناشویی می شود، و خانم ها اعتماد به نفس خود را از دست می دهند و ناراحتی های زیادی برای آن ها به وجود می آید. همچنین خانم هایی که گشادی واژن دارند اگر برای عمل آن اقدام نکنند دچار بی اختیاری ادرار می شوند و در ادار آن ها مشکلاتی به وجود می آید.

با عمل واژینوپلاستی می توان گشادی، تیرگی ها، افتادگی پوست و عارضه های دیگر را برطرف کرد و شما می توانید به واژن دلخواه خودتان دست پیدا کنید. در ادامه برای اشنایی بیشتر با واژینوپلاستی با ما همراه باشید.

واژینوپلاستی چیست؟

یکی از عمل های زیبایی که خانم ها در ناحیه تناسلی خود، در اطراف واژن برای زیبایی و جوانسازی واژن یا تنگ کردن استفاده می کنند واژینوپلاستی است. با گذشت زمان و افزایش سن در خانم ها ماهیچه های بدن شل شده و دچار افتادگی می شود. ناحیه تناسلی یا واژن نیز از این قاعده مستثنا نیستند. با افزایش سن خانم ها در عضلات کف لگن  آن ها گشاد می شود، ناحیه تناسلی خانم ها در سنین بالا دچار چین و چروک و تیرگی و یا بد شکلی می شود.

واژینوپلاستی چیست

همچنین با این گشاد و شل شدن عضلات و ماهیجه ها در ناحیه ی تناسلی، حتی غالبا باعث افتادگی رحم نیز می شود که آن نیز خودش عوارض و ضرر هایی را به دنبال دارد.

همچنین خانم هایی که زایمان های طبیعی مکرر داشته اند یا خانم هایی که به طور مداوم تغییر وزن داشته اند و چندین بار کاهش و افزایش وزن داشته اند، در این خانم ها قطر واژن افزایش می یابد و واژن گشاد می شود که این گشادی واژن مشکل هایی را در ادرار ایجاد می کند و اشخاص دچار بی اختیاری ادرار می شوند و کنترل خود را از دست می دهند و همچنین گشادی واژن باعث کاهش لذت جنسی می شود و کیفیت روابط زناشویی پایین می آید‌.

خانم هایی که در واژن و ناحیه تناسلی خود دچار تغییر شکل واژن خود در طول زایمان های طبیعی شده اند اکثرا به دنبال جراحی های واژینوپلاستی می روند.

با انجام عمل واژینوپلاستی واژن دوباره جوان می شود و خانم ها اعتماد به نفس شان با برگشت افزایش احساس جنسی شان بر می گردد. خانم هایی که هیچ مشکلی در ناحیه تناسلی خود ندارد و کاملا سالم هستند نیز می توانند عمل واژینوپلاستی را انجام دهند و شکل ظاهر ناحیه تناسلی خود را عوض کنند و آن طوری که باب سلیقه شان است واژن خود را عمل کنند و هیچ گونه محدودیتی در عمل واژن وجود ندارد.

اشخاصی که عمل واژینوپلاستی  را انجام می دهند عمل آن ها نهایتا تا دو  ساعت به طول می انجامد. در این عمل های زیلایی واژن عضلات و ماهیچه های واژن به هم نزدیک می شود و به اصطلاح واژن تنگ می شود، و یا پوست هایی شلی و افتادگی دارند و یا اضافه هستند را بر می دارند و زیبایی واژن را انجام می دهند. غالبا خانم ها هر دو کار را در عمل واژینوپلاستی انجام می دهند یعنی هم واژن را تنگ می کنند و هم پوست و ظاهر آن را زیبا سازی می کنند.

بعد از انجام عمل واژینوپلاستی، خانم هایی که به واژنی تنگ و زیبا رسیده اند در رابطه زناشویی خود با شریک جنسی شان به لذت بیشتری می رسند. عمل واژینوپلاستی بیمار یا بیهوش می شود و یا او را بی حس می کنند. برش هایی که در طول عمل واژینوپلاستی توسط متخصص صورت می گیرد امکان دارد با استفاده از چاقو باشد و یا متخصص از لیزر برای انجام برش در واژن استفاده کند و تفاوت چاقو و لیزر در هزینه آن ها و همچنین اینکه برش هایی که با لیزر صورت می گیرد زود تر خوب می شود، اما نتیجه کار هم در چاقو و هم در لیزر یکسان است.

واژینوپلاستی با لیزر

جوان سازی ناحیه تناسلی و همچنین تنگ کردن آن نقش بسیار حساسی در تعیین کیفیت روابط جنسی  دارد. این عمل جوانسازی با روش های بسیار زیادی می توان صورت گیرد که واژینوپلاستی با لیزر یکی از این روش ها است.واژینوپلاستی با لیزر

کوچک ترین و جزئی ترین آسیبی که به ناحیه تناسلی خانم ها وارد شود تاثیر بسیار زیادی در روابط زناشویی آن ها خواهد گذاشت، بنابراین اینکه عمل واژینوپلاستی با چه روشی و با چه کیفیتی انجام گیرد بسیار حائز اهمیت است. واژینوپلاستی با لیزر یکی از روش های عمل زیبایی ناحیه ی تناسلی است که به صورت سرپایی انجام می گیرد و یک روش غیر تهاجمی است. در انجام عمل واژینوپلاستی با لیزر، ناحیه تناسلی به ساخت کلاژن تحریک می شود و قسمت داخلی ناحیه ی تناسلی شروع به کلاژن سازی و ترمیم خود می کند و جوانسازی در ناحیه تناسلی انجام می شود. عمل کلاژن سازی باعث تنگ شدن ناحیه ی تناسلی و تقویت ماهیچه های لگن می شود.

 

خانم هایی که به روش لیزر عمل واژینوپلاستی خود را انجام می دهند دوره نقاهت کم تری دارند، درد و خون ریزی در این روش عمل واژینوپلاستی وجود ندارد و اینکه حتی در انجام زایمان های طبیعی که بعد از عمل انجام می دهند هیچ مشکلی به وجود نمی آید. عمل واژینوپلاستی با لیزر از لحاظ صرفه اقتصادی نیز به صرفه تر است، چون هزینه عمل واژینوپلاستی با لیزر نسبت به دیگر روش های عمل واژینوپلاستی بسیار کم تر است.

مراقبت های بعد واژینوپلاستی

بعد از انجام عمل واژینوپلاستی و تنگ کردن واژن، متخصص تا چند ساعتی بیمار را در بیمارستان نگه می دارد و زمانی که مطمئن شوند که بیمار مشکل و یا حساسیتی ندارد او را مرخص می کنند. بعد از انجام عمل واژینوپلاستی بیمار درد زیادی را احساس می کند که با مسکن درد او را آرام می کنند و بعد از گذشت چند روزی درد کاملا کم می شود.

ورم ها و کبودی ها پس از عمل واژینوپلاستی معمول و رایج است و پس از یک الی دو هفته جای آن کاملا بهبود می یابد. بعد از یک الی دو هفته بیمار می تواند به فعالیت های خودم کم کم بدون فشار انجام دهد اما تا یک ماه و نیم الی دو ماه نباید رابطه جنسی تا بهبودی کامل به هیچ وجه داشته باشد. خانم هایی که عمل واژینوپلاستی را به همراه عمل لابیاپلاستی انجام پی دهند معمولا دوره نقاهت آن ها بیشتر طول می کشد و دیر تر بهبود می یابند.

معمولا پزشک متخصص برای بیمار تمرینات ورزشی کگل توصیه می کند که بیمار برای تقویت ماهیچه ها و عضلا لگن خود که به تازگی عمل شده انجام دهد. در روش های غیر جراحی، دوره نقاهت مدت زمان کوتاه تری دارد و بیمار زود تر بهبود می یابد و هزینه ی آن نیز کم تر است، اینکه از چه روشی استفاده شود متخصص با بررسی و معاینه بیما و همچنین مشورت با بیمار تعیین می کند. عوارضی که ممکن است بعد از انجام عمل واژینوپلاستی برای بیمار روی دهد مثل هر عمل دیگه ای ممکن است بیمار دچار عفونت هایی شود یا خون ریزی داشته باشد و یا اینکه خون بیمار لخته شود البته اگر بیمار قبلا از انجام عمل واژینوپلاستی سالم باشد همچنین مواردی بسیار نادر است و معمولا روی نمی دهد.

متخصصین بر این باور هستند که این ریسک ها و عوارض بعد از زایمان طبیعی بسیار کم تر از سزارین است. در این گونه عمل ها ممکن یک سری زخم های کوچک و درد های جزئی داشته باشند اما این ها معمولی است بسیار زود با رعایت مواردی که متخصص توصیه کرده است تمام می شود و بهبود می یابد. عمل واژینوپلاستی یکی از عمل های زیبایی بسیار کم خطر است که عوارض جدی ندارد و پس از عمل واژینوپلاستی خانم ها بدنی زیبا را به دست می آورند.

در مراقبت های بعد واژینوپلاستی باید گفت که دوره ای نقاهت این نوع عمل بسیار کوتاه لست زیرا که در ناحیه تناسلی خون رسانی بیشتر بقیه قسمت های بدن صورت می گیرد و شخص زود تر بهبود می یابد. در عمل واژینوپلاستی از بخیه های قابل جذب استفاده می کنند بنابرلین بعد از بهبود نیازی به کشیدن بخیه وجود ندارد، فقط محل بخیه ها حتما باید به طور مرتب خشک شود و تمیز نگه داشته شود.

توصیه می شود که بعد از استحمام یا سرویس بهداشتی رفتن حتما محل بخیه ها با آب ولرم و صابون یا سرم های شستشو، شسته شود و سپس با دقت خشک شود‌‌. اگر دارویی تجویز می شود مخصوصا آنتی بیوتیک ها، حتما باید سر ساعت استفاده شود تا عارضه یا عفونتی ایجاد نشود.

خانم هایی که عمل واژینوپلاستی را انجام می دهند به طور طبیعی درد خواهند داشت بنابراین در صورت داشتن درد از مسکن می توانند استفاده کنند. تا بهبود کامل بیمار نباید به هیچ وجه از استخر  یا وان حمام استفاده کند. بیمار در دوره ی نقاهت نباید فعالیت یا حرکتی که باعث ایجاد فشار در او و ناحیه تناسلی اش می شود، انجام دهد. مخصوصا باید از میوه و غذا های مایع بیشتر استفاده کند، باید به همراه غذا مواد غذایی فیبر دار مثل سبزیجات تازه، گوجه فرنگی، خیار، کاهو و … استفاده کند تا دچار یبوست نشود، چون نباید هیچ گونه فشاری به بیمار وارد شود. معمولا بعد از عمل واژینو پلاستی و در دوره ای که بیمار نقاهت خود را می گذراند ممکن است دچار خارش هایی شود که این کاملا طبیعی است و نشانه ی این است که زخم های بیمار در حال بهبود هستند.

اگر بیمار بعد از عمل درد زیادی داشته باشد که حتی با مسکن هم کاهش نیابد و یا اینکه خون ریزی های غیر طبیعی داشته باشد حتما باید به پزشک متخصص خود مراجعه کنند. با توجه به اینکه از چه نوع روشی برای تنگ کردن و جوانسازی واژن استفاده می شود قاعدتا دوره ی نقاهت نیز فرق می کند و برای هر روشی یک دوره ی نقاهت وجود دارد، مثلا اشخاصی که از لیزر استفاده می کنند برای انجام عمل زیبایی واژن خود، دوره ی نقاهت بسیار کوتاه تر بدون درد و خون ریزی  دارند.

هزینه عمل تنگ کردن واژن

یکی از دغدغه های فکری اکثر خانم هایی که قصد انجام عمل تنگ کردن واژن را دارند، هزینه عمل تنگ کردن واژن است. عوامل زیادی بر هزینه عمل تنگ کردن واژن تاثیر دارد. تعیین دقیق این هزینه مشکل است، بیمار ابتدا باید به یک متخصص با تجربه مراجعه کند و متخصص بیمار را معالجه کند و سپس با بررسی ناحیه تناسلی بیمار و همچنین مشورت با خود بیمار بهترین روش معالجه و عمل را برای شخص در نظر بگیرد و یک عمل موفق آمیز را برای بیمار انجام دهد.

هزینه عمل تنگ کردن واژن علاوه بر روش انجام عمل، بستگی دارد که با کدام روش دیگر نیز ترکیب شود، زیرا اگر متخصص با توجه به مشکلاتی که بیمار دارد یک روش ترکیبی برای عمل او توصیه کند در این صورت هزینه عمل تنگ کردن واژن متفاوت خواهد بود.

اگر عمل واژینوپلاستی با عمل زیبایی لابیاپلاستی ترکیب شود هزینه ی آن کم تر از هزینه ای است که به صورت جداگانه باید برای هر دو عمل پرداخت شود. غالبا هزینه عمل زیبایی واژینوپلاستی  بین ۳ تا ۵ میلیون تومان متغیر است و بستگی به شرایط و مشکلات بیمار دارد که بعد از معاینه متخصص تعیین می شود. عمل تنگ کردن واژن یکی از عمل های زیبایی در خانم ها است که بسیار حساس و حائز اهمیت است که روی اعتماد به نفس و روحیه ی خانم ها خیلی تاثیر دارد و فقط نباید صرفا به خاطر هزینه ی آن یک بیمارستان  یا کلینیک زیبایی غیر قابل اعتماد را انتخاب کرد.

بهترین جراح واژینوپلاستی

واژینوپلاستی اسمی است که به افرادی که تخصص کامل در رابطه با واژن و ناحیه تناسلی خانم ها دارند و کاملا به واژینوپلاستی و همه جزئیات واژن تسلط کامل دارند، نسبت داده می شود. به این صورت که متخصص واژینوپلاستی بهترین روش را برای گشادی واژن و یا زیبا و جوانسازی واژن انتخاب می کند.

عمل های واژینوپلاستی را اکثرا متخصصین زنان زایمان انجام می دهند چون تخصص کامل را در رابطه با ناحیه تناسلی خانم ها دارند و کاملا به این نواحی مسلط هستند و می توانند کاملا تخصصی عمل زیبایی واژینوپلاستی را انجام دهند، البته این به تجربه کاری و مهارت و سابقه ی کاری متخصص نیز بستگی دارد و صرفا نمی توان تشخیص داد که هر متخصص زنان زایمانی بتواند به خوبی و با انتخاب بهترین روش عمل زیبایی واژینوپلاستی را انجام دهد.

انجام عمل واژینوپلاستی همان طور که گفته شد نیاز به تبحر و مهارت زیادی دارد و متخصص حتما باید سابقه ی کاری درخشانی داشته باشد زیرا این عمل درجه ی سختی بسیار زیادی دارد و باید با دقت انجام گیرد.

خیلی از کلینیک های زیبایی امروزه اشخاصی که عمل زیبایی واژینوپلاستی را انجام می دهند بدون هیچ گونه تخصش و مهارتی و فقط با گذراندن دوره های کوتاه مدت آموزشی شروع به انجام عمل های زیبایی کرده اند و این امر باعث شده که امروزه آمار ترمیم عمل های زیبایی ناحیه ی تناسلی تا این رده بالا رود و علاوه بر مشکلاتی که برای خانم ها به وجود می آید هزینه عمل ها و ترمیم های مکرر نیز بسیار بالا خواهد شد.

نقش و وظیفه ی بهترین جراح واژینوپلاستی در عمل های زیبایی ناحیه تناسلی بسیار حائز اهمیت است، به طوری که اشخاصی که عمل های زیبایی ناحیه تناسلی و تنگ کردن واژن انجام می دهند از نتیجه های به دست آمده ی عمل خود بسیار ناراضی هستند و این فقط به دلیل نداشتن مهارت و تجربه کافی متخصص واژینوپلاستی است.

متخصص باید آگاه به روش ها و متد های روز دنیا راجع به عمل های زیبایی و علی الخصوص روش های تنگ کردن ناحیه تناسلی باشد و از بهترین و مدرن ترین ابزار و تجهیزات نیز برای انجام این عمل ها استفاده کند، چون که اگراین عمل های زیبایی و واژینوپلاستی به شیوه و روش درست انجام نگیرد عوارض و مشکلات بسیار زیادی خواهد داشت که حتی خیلی از این عوارض ممکن است غیر قابل جبران باشد. بنابراین این که متخصص چه کسی است و نقش و مهارت او در عمل واژینوپلاسی بسیار مهم است تا بیمار بهترین نتیجه را بگیرد و به آن چیزی که مدنظر داشت با رضایت کامل برسد.

خانم هایی که میخواهند عمل واژینوپلاستی را انجام دهند برای انتخاب بهترین جراح واژینوپلاستی باید به صورت کامل تحقیق کنند، در شبکه ها و پیج های مجازی باید در مورد یک جراح واژینوپلاستی خبره تحقیق کنند، و وقتی متخصص مورد نظر و کار بلد را پیدا کردند به کلینیک زیبایی یا مطب او بروند و حتی از بیماران و مراجعان قبلی متخصص نیز سوال و پرسش کنند، و همچنین از جراح عکس های نمونه کار را درخواست کند تا از کار او مطمئن شود.

همچنین متخصص باید مدرک و مجوز از طرف وزارت بهداشت را حتما داشته باشد، کلینیک زیبایی و یا مطب متخصص نیز از تجهیزات و امکانات مدرن و به روز دنیا برخوردار باشد، همچنین پرسنل کلینیک زیبایی باید دلسوز باشند و به مشکلات بیماران و مراجعین گوش فرا دهند و پاسخ آن ها را بدهند.

جراح واژینوپلاستی باید قبل از انجام عمل زیبایی واژینوپلاستی حتما جلسه ی مشاوره با بیمار داشته باشد و همچنین بعد از انجام عمل زیبایی و تنگ کردن واژن، به بیمار رسیدگی کند و جواب گوی هر گونه مشکل یا عوارضی که برای بیمار پیش می آید، باشد.

z